وردپرس چیست!

سامانه مدیریت محتوای وب

سیستم مدیریت محتوا (CMS) یک نرم‌افزار همراه و یا مستقل برای ایجاد، گسترش، مدیریت و ذخیره محتوا در صفحات وب است. محتوای وب سایت شامل متن، گرافیک، عکس، ویدئو، صدا و کد است که برای نمایش محتوا یا تعامل با کاربر استفاده می‌شود. مدیریت محتوا نقش زیادی در تجارت امروز دارد و پایه و اساس وبلاگ نویسی، انتشار مقالات، اخبار، توضیحات محصولات و … در وب سایت است. سامانه‌های مدیریت محتوا به صورت متن‌باز از سال ۱۹۹۰ پدیدار شدند. از مهم‌ترین سامانه‌های متن باز دنیا جوملا، وردپرس و دروپال می‌توان اشاره کرد. شما می‌توانید به راحتی یکی از سامانه‌های متن باز را روی فضای مجازی آپلود کرده و اقدام به طراحی سایت کنید.

وردپرس چیست

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا پیشرفته برپایه PHP و MySQL در عین حال ساده و زیباست. وردپرس رایگان و متن باز است که می‌توانید از آن برای ساختن سرویس وبلاگدهی، وبسایت یا وبلاگی زیبا و قدرتمند استفاده کنید. در وردپرس به سادگی، زیبایی، کارایی و پیروی از استانداردهای وب اهمیت بسیاری داده شده ‌است. گسترده‌گی افزونه‌ها، پوسته‌ها، مستندات و پشتیبانی این سیستم مدیریت وبلاگ در آن حد است که آن را برای مدیریت هرگونه وبلاگ یا سایت با هرگونه امکانات سازگار نموده است.

وردپرس برای اولین بار در سال ۲۰۰۳ معرفی شده و نسخه وردپرس ۳٫۰ پس از انتشار در سال ۲۰۱۱ تا به امروز بیش از ۶۵ میلیون بار دانلود شده است.

وردپرس را می توانید از اینجا دانلود کنید : دانلود آخرین نسخه وردپرس (فارسی)

10 Comments

  1. باسلام و خدا قوت به شما مديريت محترم سايت و همکاران عزيزتان

    از بابت اينکه مقالات آموزشي خيلي خوب و با کيفيت توليد مي کنيد از شما سپاسگزاريم.

    برايتان موفقيت روز افزون از پروردگار يکتا آرزومندم!

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*